Aktuelt lige nu
Skitur Idre Fjäll Fra d.. 7. februar til d. 14. februar 2026
Pris. 4.600,-kr.
Dato. 7. februar til D. 14. februar 2026
Sidste tilmelding. - D. 7. januar 2026
Inkluderet i prisen er:
• Transport med bus og færge
• Indlogering i 8 personers lejligheder
• Morgenmad + Aftensmad under opholdet i Idre Fjäll
• Ski/Snowboard Undervisning
Vigtig ekstra info:
Du skal selv have madpakke/penge med til rejsedagene
Skileje kommer udover, såfremt du ikke har eget udstyr betales det til infomødet.
Indkvartering:
Vi bor i lejligheder med plads til 8 personer. Lejlighederne ligger centralt både i forhold pisterne, og til indkøbsmuligheder. I får udleveret råvarerne til maden (og opskrifter). Men I skal selv tilberede maden ude i de enkelte lejligheder.
Om Idre Fjäll
Idre Fjäll ligger ca. 7 timers kørsel fra Göteborg, og er et af Skandinaviens største ski- sportssteder. Med i alt 28 km pister, fordelt på 40 nedfarter, på alle sider af fjeldet, er der masser af udfordringer til både begyndere og øvede.
Skiskole:
Turen henvender sig til alle, uanset erfarings-niveau. Ungdomsskolens udbyder professionelt ski/snowboard undervisning for alle begyndere og for de øvede som vil forbedre deres færdigheder i løbet af turen.
Ski-leje
Ski-leje er ikke inkluderet i prisen på turen, da det er meget individuelt hvilken pakke man ønsker og hvilken aldre man er. Ved at booke udstyr og liftkort samlet på forhånd kan vi opnå̊ en god grupperabat. Bestilling af udstyr sker på informationsmødet i januar. De viste priser er incl. grupperabatten. Man er også meget velkommen til at medbringe sit eget udstyr.
Yderligere Information:
Tirsdag d. 13. januar 2026 kl. 19:00 i Klubben i Ørum afholder vi informationsmøde om turen for alle deltagere, og deres forældre. Her vil vi gennemgå̊ alle de praktiske detaljer, bestille skileje og svare på de spørgsmål der måtte være.
Ansvarlig for turen:
Sean Bosman
sbos@norddjurs.dk
Tlf: +45 42 41 34 16
Download info.
Skitur 26 FLYER.pdf