Aktuelt lige nu
Musik Dage Djurs er et musik tilbud i sommerferien til unge mellem 13-18 år. Der lægges stor vægt på at spille musik sammen i forskellige grupper, og der skal “jammes” en masse.
Er et musik tilbud i sommerferien til unge mellem 13-18 år. Der lægges stor vægt på at spille musik sammen i forskellige grupper, og der skal “jammes” en masse.
Underviserne vil i løbet af Camp'en præsentere deltagerne for en række musikgenre som man måske ikke kendte i forvejen, men der vil også være tid til at spille pop/rock musik og moderne hits sammen med de andre deltagere. Derudover er der masser af tid til at hygge sig med de andre deltagere både med og uden musik.
Alle instrumenter er velkomne, og man kan også i løbet af campen prøve kræfter med et andet instrument end man spiller normalt.
Projektet er et samarbejde mellem Ungnorddjurs og Kulturskolen Norddjurs og er støttet af Norddjurs Kommune.